dohora dodola
detské cumlíky hevea kaučuk hryzátko
detské cumlíky hevea kaučuk hryzátko
detské cumlíky hevea kaučuk hryzátko
detské cumlíky hevea kaučuk hryzátko
detské cumlíky hevea kaučuk hryzátko
gggggggggg
HEVEA
Nákupný košík
Počet položiek: 0
Kosik

hevea.jpg

Aké sú bezpečnostné pokyny k cumlíkom?

UPOZORNENIE!

Nepriväzujte cumlík / cumlíky okolo krku dieťaťa, pretože hrozí nebezpečenstvo udusenia!

Pred prvým použitím cumlík dôkladne vyčistite a sterilizujte buď:

A. Ponorením cumlíka do sterilizátora detských fliaš v súlade s jeho návodom, alebo
B. Vyvarením cumlíka vo vode po dobu 5 minút.

Potom nechajte cumlík vychladnúť a vyprázdnite vodu z jeho vnútra stlačením náustku.
Vždy pri čistení cumlíka skontrolujte ešte pred použitím, či nie je náustok poškodený.
Neponárajte náustok do sladkých výrobkov, alebo takých, ktoré obsahujú cukor alebo liečivá, pretože to môže prispieť k tvorbe zubného kazu.

Z dôvodu bezpečnosti a hygieny by mal byť cumlík vymenený po dvoch mesiacoch užívania.
Toto sa týka všetkých cumlíkov, nielen Hevea. Platí totiž zásada, že cumlíky by sa mali meniť rovnako často ako zubná kefka.

Čistenie:
Cumlík by mal byť čistený ručne alebo v špeciálnom prístroji na to určenom, ale nesmie byť umývaný v mikrovlnnej rúre alebo v umývačke riadu. Keď cumlík nepoužívate, mal by byť na čistom a suchom mieste mimo priamych slnečných lúčov a bez styku so zdrojom priameho tepla. Mal by byť uložený v uzatvorenej, čistej a suchej nádobke.

Veľmi málo detí je alergických na prírodný kaučuk. Dajte si však pozor na alergické reakcie, a v ich prípade ihneď ukončite akékoľvek používanie cumlíka.

Bezpečnostné pokyny:

Nepripájajte k akejkoľvek časti cumlíka (t.j. okolo krúžku, náustku alebo cez vetracie otvory) žiadne špendlíky, stuhy alebo povrázky, pretože môžu byť nebezpečné pre vaše dieťa.
Neťahajte cumlík od seba.
Nepriväzujte cumlík pevne na retiazky, pásy, pásky alebo podobné veci na detskom oblečení, pretože by mohlo hroziť riziko udusenia dieťaťa.
Ak sa stane, že cumlík ide celý do úst dieťaťa, mali by ste ho jemne vytiahnuť. Cumlík je však konštruovaný tak, že ho nemôže dieťa prehltnúť. Neprepadajte teda panike, ale vyberte cumlík z úst dieťaťa pokojne a tak jemne, ako je to možné.
Každý deň skontrolujte, či je cumlík v dobrom stave. To sa vykonáva ťahom na rôzne časti cumlíka a okontrolovaním, že je stále v dobrom stave. Ak sa vyskytnú trhliny, alebo zmeny cumlíka, mali by ste ho prestať používať a vymeniť za nový.

Produkty Hevea sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku, ktorý bude časom tmavnúť alebo môže mierne meniť veľkosť, čo je úplne prirodzené.

Po otvorení obalu a vytiahnutí cumlíka bol povrch mastný a zvláštne voňal. Je to normálne a bezpečné pre moje dieťa?

Áno, nemajte obavy. Mastná časť je tenká vrstva rastlinného oleja, ktorá chráni cumlík (hryzátko alebo hračky do vane) pred vysúšaním. Táto vrstva zmizne po vyvarení cumlíka a utretím. Čo cítite po otvorení, je vôňa prírodného kaučuku, čo je rovnako prirodzené ako vôňa jablka pre jablko :)

Cumlík má drsný, nerovnomerný povrch - Je to normálne?

Nie je normálne, ak je cumlík drsný. Problém môže byť, že ste ho používali viac ako 2 mesiace alebo ho nečistili doporučeným spôsobom. Cumlík je vyrobený z prírodného materiálu, ktorý sa opotrebováva. Cumlík by mal byť čistený ručne alebo v špeciálnom prístroji na to určenom, ale nesmie byť umývaný v mikrovlnnej rúre alebo v umývačke riadu. Keď cumlík nepoužívate, mal by byť na čistom a suchom mieste mimo priamych slnečných lúčov a bez styku so zdrojom priameho tepla. Preto odporúčame, aby ste takto poškodený cumlík prestali používať a nahradili ho novým. Je tiež vhodné používať naraz viac ako jeden cumlík a ich striedaním vydržia dlhšie.

Novo zakúpený cumlík je menší ako ten čo máme - Zmenili ste veľkosť cumlíka?

Nie, veľkosť nového cumlíka sa nemenila. Keďže je cumlík vyrobený z prírodného kaučuku, môže používaním zmeniť farbu, tvar a veľkosť. Je možné, že sa cumlík "upravil", napríklad v prípade, že dieťa saje veľmi "tvrdo", bol používaný príliš dlho, alebo bol nesprávne skladovaný . Je to úplne normálne, nezabudnite však cumlík meniť každé 2 mesiace. Toto platí pre všetky cumlíky - aj iných značiek.

Prečo farba cumlíka a hryzátka časom tmavne?

Hevea produkty sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku, ktorý nie je konzervovaný a tiež sa pri jeho výrobe nepridávajú žiadne antioxidanty, aby ho udržali svetložltý. Prírodný kaučuk je prírodný materiál, ktorý pracuje v priebehu času.

Nepoškodí pena do kúpeľa kaučukové hračky do vane? Alebo chlór v bazéne?

Hračky do vane môžu byť použité vo vani s penou. Len ich potom opláchnite, aby na nich neostalo mydlo. Tiež môžu byť použité v chlórovej vode, to nie je žiadny problém.

Môže moje dieťa dostať alergickú reakciu na latex z produktov Hevea a je to nebezpečné?

Je to veľmi nepravdepodobné. Avšak, proteín, na ktorý býva alergia je prirodzene sa vyskytujúca látka v prírodnom latexe a slúži na zachovanie latexu v kvapalnom stave. Pri spracovaní latexu je veľa tohto proteínu stiahnutého a jeho množstvo v Hevea produktoch je veľmi nízke.
 
Alergická reakcia môže byť nebezpečná a príznaky bývajú:
 
* Svrbiace, červené a slziace oči
* Kýchanie alebo nádcha
* Kašeľ
* Vyrážky alebo žihľavka
* Ťarcha na hrudi
* Dýchavičnosť

created by nara design
Na začiatok